Tukholmassa mainio messutunnelma – Matti Jämsén viides Bocuse d’Or Euroopan osakilpailussa

2 Posted by - 13.05.2014 - Kokkikilpailuja, Tapahtumia, Uutuuksia, Viimeisimmät uutiset
Metoksen osaston demopisteessä keittiömestareiden työkaluina olivat VarioCooking Center ja SelfCooking Center.

Metoksen osaston demopisteessä keittiömestareiden työkaluina olivat VarioCooking Center ja SelfCooking Center.

Toukokuun alussa järjestetty GastroNord 2014 -messutapahtuma toi Tukholmaan runsaan joukon ammattikeittiöalan osaajia eri puolelta Eurooppaa. Parillisina vuosina järjestettävä GastroNord sai tuttuun tapaan oheensa anniskelualan tarjontaan keskittyvän Vinordic-messut sekä koko joukon erilaisia kilpailuja. GastroNord houkutteli neljänä messupäivänä paikalle yhteensä 22 690 kävijää ja viinipuolen vastaava luku oli 8100.  Messujen väriläiskänä oli Bocuse d’Or Euroopan osakilpailu, jossa karsittiin Lyonin finaaliin lähtevät 12 joukkuetta. Messujen päähalliin rakennetulla kilpailuareenalla ratkaistiin muun muassa kokkioppilaiden Årets Kockelev -mestaruus sekä SkolmatsGastro-nimeä kantavan kouluruokakilpailun voitto.

Gastronord-messut täyttivät lähes koko suuren messuhallin. Jo ensimmäinen pikavilkaisu tarjontaan osoitti, että liha, lihan alkuperä ja grillaaminen eri muodoissaan olivat vahvasti esillä. Monella osastolla oli näyttäviä lihan temperointikaappeja, jotka avokeittiöihin asennettuina näkyivät myös salin puolelle. Suomen Gastro Helsinki 2014 -tapahtumassa yhtenä teemana ollut Street Food näkyi vahvana myös Tukholman messuilla. Monella elintarviketoimittajalla oli esillä katuruokaan liittyviä ratkaisuja ja olipa muutama myyntipisteenä toimiva autokin päässyt messuhalliin.

Metoksen osastolla esitelty Hot-fill-konsepti kiinnosti messuyleisöä.

Metoksen osastolla esitelty Hot-fill-konsepti kiinnosti messuyleisöä.

Ruotsalainen ammattikeittiö on perinteisesti tukeutunut kombipatojen vahvaan hyödyntämiseen. Metoksen osastolla esitelty, Proveno-pataperheen ympärille kehitetty Hot-fill-konsepti kiinnosti kävijöitä todella paljon. Samoin runsas, patojen ergonomiaa parantava lisävarusteiden valikoima herätti keskustelua. Erilaisia ergonomiaratkaisuja oli esillä monella muullakin osastolla. Länsinaapuriamme on usein pidetty ergonomian suunnannäyttäjänä Pohjoismaissa. Vahvistusta tälle väitteelle voi hakea vaikkapa nostovaunuista ja säätöpöydistä, jotka ovat usein vakiovarusteita pienimmissäkin ruotsalaiskeittiöissä. Toinen merkittävä Metoksen osastolla esitelty uutuus oli Metos Nutrime -älylinjasto. Patentoitu, terveellisempiin ruokailutottumuksiin ohjaava linjastoratkaisu pysäytti monen ohikulkijan ja suurin osa kävijöistä viihtyi osastolla todella pitkään. Uunipuolella messujen merkittävin lanseeraus oli uusi SelfCooking Centerin 5 Senses. Metoksen demoissa havainnollistettiin, kuinka 5 Senses mahdollistaa halutun lopputuloksen saamisen entistä vaivattomammin.

Matti Jämsén viides Bocuse d’Or Euroopan osakilpailussa

Huolellisesti kilpailuun valmistautunut Matti Jämsén pystyi etenemään koko päivän suunnitelman mukaisesti. Välillä irtosi hymykin, vaikka enimmäkseen meno oli totista puurtamista.

Huolellisesti kilpailuun valmistautunut Matti Jämsén pystyi etenemään koko päivän suunnitelman mukaisesti. Välillä irtosi hymykin, vaikka enimmäkseen meno oli totista puurtamista.

Keskiviikkona ja torstaina järjestetty Bocuse d’Or Euroopan osakilpailu osoittautui sekä Tukholman kaupungille että messujärjestäjille todelliseksi täysosumaksi. Euroopan parhaiden kokkien mittelö antoi messuille kansainvälisen silauksen ja houkutteli paikalle tuhansia lisäkävijöitä. Kokkikilpailu oli erinomaisesti järjestetty ja sai Ruotsin mediassa hyvin huomiota. Kun kilpailun voittaja Tommy Myllymäki löytyi omasta maasta, meni kaikki ikään kuin käsikirjoituksen mukaan. Kun Tanska oli toinen ja Norja kolmas, oli kilpailu odotetusti skandinaavien tahdittama. Mukana oli kaikkiaan 20 joukkuetta, joista 12 selvitti tiensä Lyonissa käytävään finaaliin. Kokkien maailmanmestaruuskilpailuna pidetyn Bocuse d’Or -kilpailun voittaja ratkaistaan 28.-29. tammikuuta 2015.

Suomen joukkue selvitti Tukholmassa kirkkaasti tiensä jatkoon. Kovatasoisessa koitoksessa Suomen loppusijoitus oli viides. Huolellisesti valmistautunut Matti Jämsén ja hänen assistenttinsa Antti Lukkari hallitsivat hyvin hermonsa ja pystyi viemään urakan suunnitellusti maaliin, vaikka matkalla olikin kaksi pientä yllätyskäännettä. Ensimmäinen sattui aamulla, kun etukäteen käsiteltyjen raaka-aineiden joukossa ollutta tilliöljyä ei saanut tuoda kilpailukeittiöön. Toinen säätö piti tehdä liharullan kohdalla, kun sen täyte pääsi leikkaamaan. Ruotsalaiset raaka-aineet kun olivat koostumukseltaan hieman erilaisia kuin omissa harjoituksissa. Tästäkin selvittiin, kun kaapissa oli tuplamisat, eli mitään ei jätetty sattuman varaan.

Matti Jämsénin lihavadille erikoispalkinto

Matti Jämsénin lihavati lähdössä tuomariston eteen. Luomus palkittiin parhaan lihavadin erikoispalkinnolla.

Päivän urakka on ohi ja Matti Jämsénin lihavati on lähdössä tuomariston eteen. Luomus palkittiin parhaan lihavadin erikoispalkinnolla.

Matti Jämsén sai Tukholmassa erikoispalkinnon parhaasta lihavadista. Bocuse d’Or -sääntöjen mukaan palkinto myönnetään parhaalle mitalikolmikon ulkopuolelle jääneelle kilpailijalle. Kalapuolella vastaavan erikoispalkinnon sai Ranska. Liha-annokset valmistettiin lautasten lisäksi myös vadille. Matti Jämsénin vadilla maut olivat kohdallaan ja tunnustusta sai myös itse vati, jonka oli suunnitellut muotoilija Pekka Paikkari. Kaksikko teki menestyksekästä yhteistyötä myös vuonna 2011, kun Matti Jämsén toi viidennen tilan Lyonin finaalista. Vuoden 2015 finaaliin suunnitellaan uudet vadit sekä lihalle että kalalle.

Tukholman osakilpailussa oli mahtava tunnelma ja osan kiitoksista ansaitsee runsaslukuinen suomalaiskatsomo. Toivottavasti Lyoniin saadaan vastaava tunnelma ja vähintään sama määrä suomalaiskannustajia. Suomen joukkueen presidenttinä ja maamme edustajana tuomaristossa toimi Pekka Terävä. Joukkueen valmennuksesta vastasi Eero Vottonen.

Matti Jämsénin työskentelyä ja katsomotunnelmia Tukholman Bocuse d’Or -kilpailussa esittelevän videon voit katsoa tästä linkistä. Lisää kuvia messuilta ja kilpailusta näet oheisen pistetaulukon alapuolella.

Teksti ja kuvat: Juho Mäyry, Metos

Bocuse d'Or Euroopan osakilpailu, Tukholma 7.-8.5.2014, tulokset

LoppusijoitusPisteetLihaKala
1. Ruotsi1164609555
2. Tanska1108583525
3. Norja1093570523
4. Ranska1038522516
5. Suomi1020541479
6. Iso-Britannia1011505506
7. Islanti1003495508
8. Viro900475425
9. Unkari897444453
10. Saksa893517376
11. Hollanti886474412
12. Sveitsi881468413
13. Itävalta878485393
14. Belgia868436432
15. Italia847470377
16. Espanja767429338
17. Turkki719392327
18. Venäjä680378302
19. Luxemburg 611311300
20. Bulgaria487249238

Tunnelmia GastroNord 2014 -tapahtumasta. Tukholma 6.-9.5.2014

 

Metos Nutrime -älylinjasto esiteltiin Tukholmassa ensimmäistä kertaa ruotsalaisille.

Metos Nutrime -älylinjasto esiteltiin Tukholmassa ensimmäistä kertaa ruotsalaisille.

Hei hoi hauki, tervetuloa Tukholmaan!

Hei hoi hauki, tervetuloa Tukholmaan!

Kovassa nosteessa edelleen oleva katuruoka, Street Food näkyi Tukholmassa sekä katukuvassa että messuilla.

Kovassa nosteessa edelleen oleva katuruoka, Street Food näkyi Tukholmassa sekä katukuvassa että messuilla.

SelfCooking Centerin uusi malliversio, 5 Senses koki Tukholmassa mailman ensi-illan. Laitteen kosketusnäyttö oli ahkerassa käytössä, kun sen avulla esiteltiin uusia keittiötyötä helpottavia ominaisuuksia.

SelfCooking Centerin uusi malliversio, 5 Senses koki Tukholmassa maailman ensi-illan. Laitteen kosketusnäyttö oli ahkerassa käytössä, kun sen avulla esiteltiin uusia keittiötyötä helpottavia ominaisuuksia.

GastroNord -messujen kilpailualueella käytiin viimeisenä messupäivänä tulevaisuuden osaajille tarkoitettu Årets Kockelev -kilpailu.

GastroNord -messujen kilpailualueella käytiin viimeisenä messupäivänä tulevaisuuden osaajille tarkoitettu Årets Kockelev -kilpailu.

 

Vuodesta 1983 käyty Årets Kock on saanut Ruotsissa arvostetun aseman. Kilpailua pyörittävä yhdistys rakensi oman teemaravintolan GastroNord -messujen yhteyteen.

Vuodesta 1983 käyty Årets Kock on saanut Ruotsissa arvostetun aseman. Kilpailua pyörittävä yhdistys rakensi oman teemaravintolan GastroNord -messujen yhteyteen.

 

Yksi suomalainenkin oli päässyt Årets Kock -teemaravintolan seiniä kiertävään kuvakavalkadiin. Michael Björklund valittiin Suomen parhaaksi kokiksi vuonna 1997 ja vuonna 2000 ahvenanmaalainen otti vastaavan tittelin Ruotsista.

Yksi suomalainenkin oli päässyt Årets Kock -teemaravintolan seiniä kiertävään kuvakavalkadiin. Michael Björklund valittiin Suomen parhaaksi kokiksi vuonna 1997 ja vuonna 2000 ahvenanmaalainen otti vastaavan tittelin Ruotsista.

Tunnelmia Bocuse d’Or 2014 Euroopan osakilpailusta, Tukholma 7.-8.2014

 

Suomen joukkueen presidentti Pekka Terävä (vasemalla) ja valmentaja Eero Vottonen seuraavat kilpailun edistymistä. Suomen joukkue kilpaili numerolla yksi, eli 10 suoritusta torstaina arvioinut tuomaristo sai Matti Jämsénin annokset ensimmäisenä eteensä.

Suomen joukkueen presidentti Pekka Terävä (vasemalla) ja valmentaja Eero Vottonen seuraavat kilpailun edistymistä. Suomen joukkue kilpaili numerolla yksi, eli 10 suoritusta torstaina arvioinut tuomaristo sai Matti Jämsénin annokset ensimmäisenä eteensä.

Suomen joukkueen assistentti Antti Lukkari (kuvassa vasemmalla) sai kilpailun jälkeen valmentaja Eero Vottoselta erityskiitokset hyvästä paineensietokyvystään.

Suomen joukkueen assistentti Antti Lukkari (kuvassa vasemmalla) sai kilpailun jälkeen valmentaja Eero Vottoselta erityskiitokset hyvästä paineensietokyvystään.

Suomen värit näkyivät katsomossa koko kilpailupäivän erinomaisesti. Nostojen edetessä meteli oli korvia huumaava.

Suomen värit näkyivät katsomossa koko kilpailupäivän erinomaisesti. Nostojen edetessä meteli oli korvia huumaava.

 

Tommy Myllymäki joutui ennen kilpailua todella suuren mediapyörityksen keskelle. Ruotsalainen ei antanut sen häiritä keskittymistään ja otti kotikilpailustaan voiton.

Tommy Myllymäki joutui ennen kilpailua todella suuren mediapyörityksen keskelle. Ruotsalainen ei antanut sen häiritä keskittymistään ja otti kotikilpailustaan voiton.

 

Ruotsin joukkue oli kotikisassaan odotetun vahva. Kuvassa keskimmäisenä olevalla Tommy Myllymäellä on Lyonista yksi hopeatila, joten ruotsalainen on yksi vankimmista ennakkosuosikeista vuoden 2015 finaalissa.

Ruotsin joukkue oli kotikisassaan odotetun vahva. Kuvassa keskimmäisenä olevalla Tommy Myllymäellä on Lyonista yksi hopeatila, joten ruotsalainen on yksi vankimmista ennakkosuosikeista vuoden 2015 finaalissa.

Norjalaiset olivat mukana vahvalla joukkueella ja runsaalla fanijoukkueella. Tässä kaunistaudutaan illan palkintojenjakoon.

Norjalaiset olivat mukana vahvalla joukkueella ja runsaalla fanijoukkueella. Tässä kaunistaudutaan illan palkintojenjakoon.

 

Venäjää pidettiin mahdollisena yllättäjäjoukkueena. Igor Sus oli matkassa vankan fanilauman saattelemana, mutta suoritus ei riittänyt tällä kertaa jatkopaikkaan.

Venäjää pidettiin mahdollisena yllättäjäjoukkueena. Igor Sus oli matkassa vankan fanilauman saattelemana, mutta suoritus ei riittänyt tällä kertaa jatkopaikkaan.

 

1 Comment